Dobročinný bramborový salát 19.12.2016

Jako každý rok i letos jsme pod Jasoňovou terapeutickou patronací vyráběli olbřímí množství bramborového salátu. Tentokrát prý pro 65 lidí – klientů denního stacionáře Fokus. Dětská vanička skoro přetékala. Až pietně jsme postupovali podle letitého receptu na zamaštěném papíře, který kdysi sepsala jedna z Jásových kolegyň. („Hlavně nezapomeň dát řízky do spodní police lednice!“)

Recept pochopitelně neprozradím, tím by bylo veškeré kouzlo pryč, ale vězte, že všeho je potřeba hodně a hlavně: salát musí být tak trochu překyselený a přesolený! Nu dobrá.

Drobná potíž nastala, když při míchání vypadla z dětské vaničky zátka, čehož jsme si ovšem všimli až podle salátových stop, které při přenášení zůstávaly na podlaze. Brtník se obětoval, omyl a oholil si předloktí a zanořil svou paži do salátu. Po dobré půlhodince (plus mínus) vítězoslavně vylovil špunt a pak už šlo vše jako po majonéze.

Dorazila řada Medvědů a jejich přátel, nechyběl ani Legendární. A co se cení nejvíc: salát prý všem moc chutnal! Kdo nezažil, neuvěří.