SKAUTSKÉ STŘEDISKO JAVOR

Středisko Javor, působící od počátku své existence na Hanspaulce, je poměrně malým střediskem, složeným ze tří oddílů: Lvíčat (6-10 let), Maníků (11-15 let) a Medvědů (věk 15+). Díky tomu vzniká přátelská, téměř rodinná atmosféra, většina členů střediska se navzájem zná. Oddíly jsou koedukované (nejsou rozděleny na kluky a holky, ale podle věku). Historie Javoru je dlouhá, vznikl v roce 1971 pod organizací TOM (Turistické oddíly mládeže) a po roce 1989, kdy byl skauting znovu obnoven, bylo založeno Skautské středisko Javor. Odjakživa byl Javor spjat s hanspaulským Sokolem, někteří vedoucí byli i cvičitelé v Sokole a v budově Sokola máme klubovnu. Javor se může chlubit několika specifičnostmi: již zmíněná přátelská atmosféra malého střediska, tradice puťáků a další věci, které některým jiným střediskům chybí nebo na ně není kladen důraz.

Napsat komentář