PRO NOVÁČKY

Skauting je pro děti jedinečnou příležitostí k aktivnímu trávení volného času.

Chcete své dítě přihlásit do střediska Javor?

Kontaktujte oddíl, do kterého by spadalo věkem (Kontakty), a na dalším postupu se domluvte přímo s vedoucími. Budeme od Vás potřebovat e-mailovou adresu, na kterou Vám budeme posílat informace pro rodiče, a několik údajů o dítěti. Skautské příspěvky se platí vždy s novým kalendářním rokem, tedy na začátku ledna. Pro žádné dítě by neměly být překážkou ve skautské činnosti peníze: rodiny, které by si nemohly dovolit platit příspěvky, se s námi mohou domluvit na pomoci. Roční příspěvek činí 600 Kč za jedno dítě, 500 Kč za sourozence.

Chceš se k nám přidat? Kontaktuj oddíl a přijď na schůzku, která je ti určená podle tvého věku. Nemusíš se bát, na nováčky jsme zvyklí a ke skautingu se můžeš klidně přidat i když ti už bylo 10 a více let. Vedoucích se můžeš předem klidně zeptat na to, co ti možná není o Javoru jasné.

Do kterého oddílu?

Oddíly nejsou rozděleny na klučičí a dívčí, ale podle věku. Děti do 10 let (dolní hranice je schopnost psaní a čtení) chodí do Lvíčat, od 10 do 15 let do Maníků&Plejád a starší 15 let do Medvědů.