PRO NOVÁČKY

Skauting je pro děti jedinečnou příležitostí k aktivnímu trávení volného času.

Chcete své dítě přihlásit do střediska Javor?

Kontaktujte oddíl, do kterého by spadalo věkem (Kontakty), a na dalším postupu se domluvte přímo s vedoucími. Budeme od Vás potřebovat e-mailovou adresu, na kterou Vám budeme posílat informace pro rodiče, a několik údajů o dítěti. Skautské příspěvky se platí vždy s novým kalendářním rokem, tedy na začátku ledna. Pro žádné dítě by neměly být překážkou ve skautské činnosti peníze: rodiny, které by si nemohly dovolit platit příspěvky, se s námi mohou domluvit na pomoci. Roční příspěvek činí 1000 Kč za jedno dítě.

Chceš se k nám přidat? Kontaktuj oddíl, který je ti určený podle tvého věku, pomocí e-mailu. Nemusíš se bát, na nováčky jsme zvyklí a ke skautingu se můžeš klidně přidat i když ti už bylo 10 a více let. Vedoucích se můžeš předem klidně zeptat na to, co ti možná není o Javoru jasné.

Do kterého oddílu?

Oddíly nejsou rozděleny na klučičí a dívčí, ale podle věku. Děti do 12 let (dolní hranice je 2. ročník ZŠ) chodí do Lvíčat, od 12 do 16 let do Maníků&Plejád a starší 16 let do Medvědů.